FS Team Tallinn Michigan SAE võistlustel

Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli ühendmeeskond FS Team Tallinn osales Ameerika Ühendriikides Michiganis Formula SAE võistlusel. Võistlustele eelnes auto komplekteerimine USAs ja nädalane auto testperiood Detroidi lähistel Oaklandi ülikoolis, kus oli võõrustajaks kohalik Formula SAE meeskond.

FS Team Tallinna auto FEST10 pälvis kohtunike ja konkurentide seas palju tähelepanu oma atraktiivse disaini ja viimistluskvaliteediga. Väga paljulubavaks osutus ka auto potentsiaal kahel esimesel dünaamilisel katsel, kus kiirenduses tuli 120 registeerunud võistkonna seas 4. koht ja kaheksakujulisel SkidPadi rajal 9. koht, mis dünaamiliste katsete kokkuvõttes andis enne sprinti ja kestvussõitu kokku 4. koha. Sprindis hakkasid aga tekkima ja kiirelt süvenema mootori probleemid, mille tagajärjel lakkas töötamast 3. silinder. Sellest hoolimata suudeti sõita välja 24. aeg.

Mootori lahtivõtmisel selgus, et tõrke põhjuseks oli purunenud klapp, mis oli rikkunud ka silindri, kolvi ja plokikaane. Kuna varumootorit ei olnud sel hetkel võtta, siis olemasoleva parandamiseks, st ühe silindri elimineerimiseks ja teiste silindrite normaalse töö tagamiseks pingutas meeskond  terve öö. Tänu mitmetele kohapeal mõeldud ebatraditsioonilistele lahendustele jõudis auto täpselt minut enne kestvussõidu sulgemist starti. Esimene vahetus õnnestus kolmel silindril läbida, kuid peale juhtide vahetust ei suudetud mootorit ilma kõrvalise abita enam käivitada, mille tagajärjel tuli sõit siiski katkestada.

Kokkuvõttes saavutati 120 võistlusele registreerunud meeskonna hulgas 40. koht. 

Lisaks vapustavale kogemusele õnnestus meil leida ka väga palju sõpru ja kontakte Ameerika mandril. Oma uueks sõprusülikooliks võime kindlasti lugeda Michiganis asuva Oaklandi ülikooli, mille vormelimeeskonnaga toimus tõeline vennastumine. 

Sellel postitusel ei ole vastuseid

Email again: