FS Team Tallinn senised võistlustulemused

FS Team Tallinn (kuni detsembrini 2008 endise nimega TTÜ/TTK Formula Student Team) moodustati 2006. aasta sügisel, loomisest saadik on meeskond igal hooajal mõnest Formula Student/SAE võistlusest osa võtnud. Siin on lühike resümee meie senistest tulemustest.

Võistlus Koht Kokkuvõte
 Hooaeg 2006/07

Formula Student  Silverstone'is, Suurbritannias 4/15 Osavõtt klass III arvestuses sai värske meeskonna võistlusdebüüdiks. Vormeli virtuaalse projekti esitlust saatis mõningane edu - 3. koht libises väga napilt läbi sõrmede.

Hooaeg 2007/08

Formula Student  Silverstone'is, Suurbritannias 13/72
Esimene võistlus valminud vormelauto prototüübiga. Tugev etteaste päädis korraliku tulemusega - 13. koht tõi endaga kaasa ka parima uustulnuka tiitli.
 Hooaeg 2008/09

Formula Student Germany Hockenheimis, Saksamaal 46/78
Uue vormelauto FEST09 debüüt. Tehniline probleem sundis kestvussõidul katkestama.
Baltic Open
Helsingis,
Soomes
1/10 (FEST09)
3/10 (FEST08)
Veatu võistlus koos terakese õnnega tõi autole FEST09 mitteametlikul võistlusel üldvõidu, samuti kaasa löönud FEST08 lõpetas kolmandana.
 Hooaeg 2009/10

Formula SAE
Michiganis, Ameerika Ühendriikides
40/120
Ulatuslikult täiendatud vormelauto FEST10 näitas üles suurepärast kiirust, kuid mootori purunemine viis kestvussõidu katkestamiseni.
Formula Student
Silverstone'is, Suurbritannias
7/76
Edukal võistlusel õnnestus FEST10 potentsiaal pea täielikult realiseerida, saavutasime üldarvestuses seni parima koha.
Baltic Open
Tallinn / Rapla
1/10 (FEST10)
2/10 (FEST08)
Eestlaste kaksikvõit - konkurentidest peajagu kiirem FEST10 saavutas kindla võidu, FEST08 võitles välja teise koha.

Hooaeg 2010/11

Formula Student Austria
Spielberg'is, Austrias
7/32
Vaatamata pidurite ülekuumenemisele ja närvikõdile kestvussõidus juhivahetusel, kindlustas FEST11 siiski koha esikümnes.

Formula Student Germany Hockenheimis, Saksamaal11/75
Saime esimest korda disaini kaitsmise finaali maailma kümne parima meeskonna sekka. Kestvussõidus sai saatuslikuks vihmasadu.

Formula Student Hungary Györis, Ungaris4/28FEST11 tõi koju seni parima koha lõpparvestuses ja viienda koha seljatasime kõigest 0,8 punktiga.
Baltic Open
Karlstad, Rootsi
2/21 (FEST11)
6/21 (FEST10)
9/21 (FEST08)
Vabatreeningutel tegi FEST11 lähemalt tutvust rajapiirdeks olnud traktorirehviga, mille tulemusel purunesid parempoolsed esimesed õõtshoovad, tõukur- ja roolivarras. Kahjustused suudeti siiski kiiresti likvideerida ning tulemuseks üldarvestuses igati auväärne 2. koht. Lisaks õnnestus tõestada meeskonna inseneritöö progressi, sest Formula Estonia'te omavaheline järjestus oli vastav ehitusjärjestusele, kus kõige uuem saavutas parima tulemuse.

Hooaeg 2011/12

6/124
Kestvussõidu starti hilinemise eest saadud karistuse tõttu piirdusime seekord 6. kohaga. Samuti kaotasime trahvisekundite tõttu dünaamiliste alade võidu.

Formula Student Hungary
Györ'is, Ungaris
1/41
Igati väljateenitud võit! Alavõit äriplaani kaitsmise eest ning disaini ja kuluaruande finaalikohad. Teenisime esmakordselt staatiliste alade üldvõidu.

Baltic Open
Darmstadt, Saksamaa
1/28 (FEST12)
3/28 (FEST10)
4/28 (FEST08)
Kõik kolm vormelit näitasid kõvat taset. Mitmel alal oli FEST08 oma järeltulijast, FEST10st parem. FEST12 võttis konkurentsitult kiirenduse alavõidu. Kui jätta kahe silma vahele teise koha saanud WHZ Racing Team, võib tinglikult öelda, et FS Team Tallinn võttis kolmikvõidu.

Hooaeg 2012/13

Formula SAE
Michigan'is, USAs
2/104 (FEST12)
Lisaks teine koht kestvussõidus ja disainikaitsmisel. Kiirenduses seekord 4. tulemus.

Formula North
Barrie's, Kanadas
2/26 (FEST12) Disainikaitsmisel taaskord teine koht, kuid seekord ka kiirenduses ja skid pad'is. Äriplaani kaitsmisel kindlustasime seekord kolmanda koha ja sprindis olime kiireimad - seega sealt esikoht. Kokkuvõtvalt dünaamilistest aladest, nagu tavaks saanud, teine koht, kuid staatilistest aladest napilt esikoht. Eriauhind Formula North naisperelt: "The Sexiest Accent".

Baltic Open
Helsingi, Soome
1/23 (FEST12)
9/23 (FEST10)
12/23 (FEST08)
Nagu tavaks saanud, jäi FEST10 avaparaadist ilma. Seekord oli põhjuseks purunenud diferentsiaal, mis tänu laevapostiga kodust tellitud varuosadele võistluste alguseks parandatud sai. Soomlased otsustasid skid pad'i asendada superslaalomiga, kus terve rada oli tihedalt koonuseid täis pikitud. Kiirendus õnnestus kõigil meie kolmel vormelil, kuid FEST10 lasen-pöörded-piirajasse-start lõppes sellega, et superslaalom tuli purunenud diferentsiaali tõttu vahele jätta. FEST12 oli igati ülesannete vääriline ja kõigi eelduste kohaselt toimub Baltic Open 2014 Eestis. Kohtumiseni! :)

15/38Debüteerisime oma elektrivormeliga, mil nimeks FEST13. Seekord jäi parimaks tulemuseks kiirenduse teine koht. Kestvussõitu me kahjuks ei lõpetanud, kuna akupakid hävisid ülekuumenemise tõttu. Siiski läks ootamatult hästi ja vaatamata 50% peale piiratud võimsusele õnnestus meil olla kestvussõidu kiireim elektriauto. Eesmärgid järgmiseks hooajaks on vaieldamatult kõrgele seatud.

12/16 (FEST14)

Üle nelja aasta toimus Baltic Open taas Eestis. Soovides väliskülalistele kodumaa looduse ilu demonstreerida ja linnakärast veidi eemale saada, valisime võistluspaigaks Põltsamaa. Esmakordselt saime seekord Balticul üles rivistada tervelt neli oma vormelit! Meie uusim, elektriline masin oli igal võistlusalal kahe parima hulgas, kuid kestvussõidus algas vihmasadu ja auto seiskus rajal. DNFi tõttu jäime ilma üldvõidust. Selle eest olid FEST10 veteranid igati mehe-eest väljas ja tõid ikkagi võidu Eestisse.

5/18
Pärast suuri vaidlusi tehnilises kontrollis vilkuri väljapaistmise teemal tuli tagatiiba madalamale lasta. See vähendas oluliselt pidamist ja samuti jäi millegipärast vajaka võimsusest. Siiski õnnestus kestvussõidus finišeerida ja võistlus edukalt lõpetada. Uskumatu üllatus oli 2. koha auhind energiasäästlikkuse eest. Sellist asja pole me varem oma käes hoidnud!

17/38
Ungari võistlustel võtsime vilkuri väljapaistmise huvides kasutusele läbipaistvad pleksiklaasist tagatiiva otsaplaadid. Tänu sellele oli pidamisega kõik korras, kuid probleem tekkis eesmiste käänmikega. Mõlemal pool olid tõukurvarda kinnituskõrvad lahti murdunud. Õnneks pakkis veteran Jüri FEST12 käänmikud käsipagasisse, istus lennukisse ja lendas Györi. Käänmikud vahetatud, sai sõit jätkuda. Järgmine suurem komplikatsioon tekkis kestvussõidus, kui meid veidi pärast juhivahetust rajalt maha lehvitati. Töötamast oli lakanud elektriauto märguvilkur turvakaare all ja kuna tegemist on olulise ohutusvarustusega, ei lastud meid enam rajale tagasi. Taas DNF ja lõpptulemuseks selle tõttu 17. koht.

Formula Electric Italy
Varano de Melegaris, Itaalias
1/20
Esmakordselt Itaalias ja kohe võit elektrivormelite arvestuses. Kõik kaitsmised ja sõidualad õnnestusid seekord suurepäraselt. Konkurents oli tugev, kuid töökindlus vedas mitmeid alt. Meie otsustasime kindluse mõttes ettevaatlikud olla. Kestvussõitu alustasime plaaniga teha võimalikult kiireid ringe, kuid pidevalt hoidsime silma peal ka oma konkurentidel. Kui kaks kõige ohtlikumat neist rajal seisma jäid, võisime tempo alla lasta ja oluliseks sai hoopis auto tervelt koju toomine. Lisaks esikohtakarikale saime ka punasele plekkalusele kinnitatud elektrilise roolivõimu plastikust koopia. Ärge küsige....